Soľné peelingy pre zdravú a krásnu pleť


Čistota pokožky je pre život veľmi dôležitá. Síce sa to nezdá, no zanedbaná starostlivosť môže v extrémnych prípadoch skončiť bolestivými a neestetickými vyrážkami, dokonca aj ekzémom, prípadne rovno výskytom alergie. Bežne stačí ráno a večer pokožku umyť šetrným mydlom a na suché miesta naniesť krém, alebo olej. Pokiaľ má vaša pokožka sklony k upchávaniu pórov, produkuje viac mazu ako by bolo vhodné, alebo pracujete v znečistenom prostredí, je vhodné siahnuť po dôslednejšej starostlivosti.

relax

Jemný peeling s hojivým účinkom
 
Soľ má dezinfekčné a čistiace účinky. Rastlinné oleje zvláčňujú a ošetrujú pokožku. Spojiť teda tieto dve veci je skrátka ideálne. Soľné kryštáliky, ktoré nanesiete na vodou zvlhčenú pleť nemajú zraňujúce ostré okraje a zároveň krásne pleť vyčistia od akýchkoľvek nečistôt. Pridaný olej zároveň pôsobí ako zjemňujúci element a po peelingu sa nemusíte krémovať.
Na trhu je dostupné veľké množstvo už hotových produktov. Často sú obohatené o minerály a vitamíny, čo sa určite hodí.
 
Peeling si môžete ľahko vyrobiť aj doma. Ako postupovať?
 
Najskôr si vyberte vhodnú soľ. Lepšie sú väčšie kryštáliky a teda by ste mali siahnuť po morskej, ale použiteľná je aj kamenná. Nasypte soľ do nádobky, v ktorej chcete peeling uchovávať a následne prilejte olej. Môžete si vybrať ktorýkoľvek prírodný rastlinný olej, či už ide o olivový, mandľový, slnečnicový, alebo avokádový … voľba je na vás. Oleja pridajte toľko, aby ste dosiahli približne konzistenciu mokrého piesku. Môžete pridať aj bylinky, korenie, alebo voňavý esenciálny olej. Krásne voňavá je mletá škorica, alebo levanduľový, či ružový olej. Opäť si môžete vybrať podľa seba a namiešať si kozmetiku na mieru.

mýdlo
 
Peeling používajte podľa potreby. Malé množstvo naneste na mokrú pleť, vyčistite a nechajte soľ chvíľu pôsobiť. V prípade aplikácie na chrbát, alebo chodidlá je vhodné trochu väčšie množstvo peelinu.